Kontrowersyjna zmiana terminu rundy WEC na Fuji

pon, 12 lutego 2018 godz. 11:00:39 skomentuj wyścigi
Tagi: fia wec

FIA WEC | fot. XPB

Wielu kierowców skrytykowało decyzję o zmianie terminu rundy FIA WEC rozgrywanej na torze Fuji.

Fernando Alonso dołączył do Toyoty na mistrzostwa świata. Jedyny wyścig, w którym nie mógłby wziąć udziału w tym roku to rywalizacja na Fuji. Termin pokrywał się z Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Właścicielem obiektu jest jednak Toyota, która wymogła na organizatorach zmianę terminu wspomnianej rundy. Dzięki temu Hiszpan zaliczył pełny rok startów w WEC.

6 godzin Fuji przesunięto z 21 na 14 października, co umożliwi start Fernando Alonso, ale przekreśli plany uczestników Petit Le Mans, końcowej rundy WeatherTech SportsCar Championship (13 października).

- Szkoda, że termin wyścigu zmienia się dla jednego kierowcy, podczas gdy taka sytuacja rani wielu innych zawodników posiadających już kontrakty - stwierdził Jenson Button.

- Duże podziękowania dla WEC, wasz brak uwagi i szacunku dla kierowców, którzy mają umowy na ten sam weekend, jest niewiarygodny - komentował Olivier Pla.

- Czy nie byłoby łatwiejsze dla wszystkich, gdyby Alonso po prostu opuścił jeden wyścig F1? Czy to dla niego wiele zmienia - powiedział Andre Lotterer.

fot. XPB