Karkosik walczył z Mireckim

pią, 19 maja 2017 godz. 13:41:31 skomentuj wyścigi

Alex Karkosik | Fot. Facebook

Alex Karkosik jadący Dallarą F308 wystawioną przez AS Motorsport, zajął siódme miejsce w pierwszym wyścigu mistrzostw FIA CEZ Formula Cars na Red Bull Ringu - szóste w F3. Na ósmej pozycji, drugiej w E2-2000, finiszował Bartłomiej Mirecki, korzystający z Tatuusa Formuły Renault 2000.

Karkosik był piąty w kwalifikacjach, Mirecki dziewiąty. Po pierwszym okrążeniu częstochowianin widniał na P6 - za Colą, Zellerem, Boehlenem, Regenspergerem i Toblerem. Karkosik spadł na ósmą lokatę. Następnie Mirecki wyprzedził Marcela Toblera, Karkosik zostawił za sobą Jánosa Magyara.

Na 13 okrążeniu Tobler skutecznie zrewanżował się Mireckiemu, na czternastym Magyar minął obydwu Polaków. Alex Karkosik wygrał pojedynek z Mireckim na przedostatnim kółku.

Fajny i szybki start dał mi awans o 3 oczka. Po kolejnych 2 okrążeniach awansowałem już na 5 lokatę! - napisał Bartek Mirecki na FB. - Pod koniec wyścigu niestety nie zdołałem utrzymać tej pozycji i zdecydowanie szybsze bolidy F3 zepchnęły mnie na 8 lokatę. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z wyścigu. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej, kolejne doświadczenie i pozytywne emocje związane z wyścigiem! Teraz pora na odpoczynek przed jutrzejszą, kolejną rundą. Dzisiejsze zmagania zakończyłem na 2 miejscu w klasie E2-2000 przegrywając jedynie z mocniejszą i lżejszą Formułą Master. Węgier zrewanżował się za Hungaroring!