Karkosik awansuje

nie, 8 lipca 2018 godz. 13:38:47 skomentuj wyścigi

Alex Karkosik | Fot. FOTOSPEEDY

Po starcie z 10 pola, Alex Karkosik wywalczył szóste miejsce w drugim wyścigu Euroformula Open na Hungaroringu. Niepokonany od trzech rund pozostaje Felipe Drugovich, który po siódmym zwycięstwie w sezonie powiększył przewagę do 93 punktów. Nowym wiceliderem został Bent Viscaal, drugi na mecie ze stratą 5,2 sekundy. Podobnie jak wczoraj, na trzecim stopniu podium stanął Marcos Siebert.

Drugovich, który przegrał kwalifikacje z powodu błędu na zakręcie 4, po starcie zostawił za sobą Viscaala. Siebert przesunął się na P3, Karkosik na P9, mijając Guilherme Samaię.

Na drugim okrążeniu polski kierowca Campos Racing zostawił za sobą Lukasa Dunnera. Leonard Hoogenboom uszkodził przednie skrzydło w kontakcie z Dallarą Christiana Hahna - i Alex Karkosik wyprzedził Holendra podczas 14 okrążenia. Hahn otrzymał karę 2 sekund za wyjeżdzanie poza tor, co oznaczało relegację na P7 w wynikach wyścigu.