Janosz zostaje w Azji

pon, 12 marca 2018 godz. 16:24:16 skomentuj wyścigi

Huracán FFF Racing Team

Wicemistrz klasy Pro, Artur Janosz zostaje na drugi sezon w Lamborghini Super Trofeo Asia. Kierowca z Pszczyny zmienił zespół. 24-latek poprowadzi nowego Huracána Super Trofeo EVO wystawionego przez FFF Racing Team by ACM. Chińska ekipa bazuje w Pekinie. Właścicielem jest Sean Fu Songyang, którego FFF Automobile uchodzi za największego na świecie dealera supersamochodów. Rolę szefa teamu pełni Andrea Caldarelli.  

Zmiennikiem Janosza w samochodzie z numerem 63 będzie Andrea Amici - rówieśnik polskiego kierowcy, Włoch z Albano Laciale w prowincji Rzym. W dorobku Amiciego widnieją mistrzostwo Super Trofeo Europe w Pro-Am z 2013 roku, wicemistrzostwo Włoch (2015) i mistrzostwo GT Asia w GT3 (2016). W poprzednim sezonie Amici zaliczył trzy starty w Super Trofeo Asia w Emperor Racing, dwukrotnie stając na podium.

Drugim Huracánem FFF Racing Team, oznaczonym numerem 19, będą jeździć Jack Bartholomew i James Pull. Brytyjski duet okazał się nie do pokonania w końcowych dwóch rundach Super Trofeo Middle East.

Pierwszą z pięciu rund Super Trofeo Asia gości Sepang International Circuit (14-15 kwietnia).

Huracán FFF Racing Team