Hybrydy nie są gotowe na Le Mans

pon, 19 czerwca 2017 godz. 12:22:30 skomentuj wyścigi

fot. Toyota

Prezes Toyoty, Akio Toyoda, powiedział, że technologia hybrydowych silników nie jest jeszcze gotowa do rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W tym roku wszystkie samochody LMP1 miały problemy techniczne i Porsche z numerem 2 uratowało honor klasy wygrywając wyścig z przewagą jednego okrążenia nad najszybszą ekipą LMP2.

- Zarówno Porsche, jak i my, nie ukończyliśmy 24-godzinnego wyścigu, który jest wyzwaniem dla pojazdów hybrydowych, bez incydentów. Zarówno samochód z numerem 2 jak i nasza ósemka ukończył wyścig po czasochłonnych naprawach. Technologia hybrydowa rozwinęła się w FIA WEC i sprawdza się w sześciogodzinnej rywalizacji, ale być może nie jest gotowa na długi dystans 24 godzin Le Mans - mówił Toyoda.

- Le Mans to cenne laboratorium, w którym możemy kontynuować wyzwania związane ze stosowaniem nowych technologii. Testujemy je w ekstremalnych warunkach. Dbamy o nasze technologie i rozwijamy je, by dostarczyć jak najlepszy produkt naszym klientom. Będziemy kontynuować wysiłki, by tworzyć coraz lepsze samochody - dodał.

fot. Toyota