Hybryda Frentzena

czw, 22 maja 2008 godz. 09:48:15 skomentuj wyścigi

Fot. racing1.deHeinz-Harald Frentzen skompletował zespół na rozpoczynające się w sobotę, 24 godziny Nürburgringu. Zwycięzca trzech Grand Prix wystawia hybrydowy samochód bazujący na modelu Gumpert Apollo - HHF Hybrid Concept Car. Zmiennikami Frentzena będą Dirk Müller, Dominik Schwager i Marcel Engels.

Pojazd marki HHF pojawił się na Nordschleife w ubiegłą sobotę. - Nie jeździłem tu od 20 lat - powiedział Heinz-Harald Frentzen, który jest incjatorem projektu i sam go sfinansował. Norbert Kreyer przygotował nowatorską konstrukcję w Altenburgu, w Turyngii. Pierwsze testy wypadły pomyślnie.

- Podstawowa moc wynosi około 550 KM, jak w normalnym wyścigowym samochodzie tej klasy - mówił Frentzen. - Korzystamy również z technologii hybrydowej, co oznacza, że przy każdym hamowaniu możemy zyskać dodatkową energię, naładować baterie i później wykorzystać tę energię na prostej. Zyskujemy dodatkowo około 130 KM, czyli maksymalna moc wrasta do 680 KM. To jest idea tej hybrydy - podnieść wydajność energetyczną.

HHF nie posiada homologacji i został dopuszczony dzięki wsparciu projektu przez organizatorów z ADAC Nordrhein. Specjalnie dla pomysłu Frentzena stworzono nową klasę E1-XP. - Nie jedziemy tylko dla frajdy - zaznaczył Heinz-Harald. - Chcemy się pokazać w wyścigu i zmieścić w czołówce.

Fot. racing.de