Gosia wygrała klasę

nie, 6 maja 2018 godz. 12:08:08 skomentuj wyścigi

Podium Pro-Am

Gosia Rdest i Cédric Freiburghaus wygrali klasę Pro-Am w pierwszym wyścigu GT European Series na Brands Hatch Circuit. Maciej Dreszer nie miał okazji, żeby wykazać się za kierownicą KTM-a. Zmiennik tarnowianina, Gottfried Pilz został obrócony na pierwszym okrążeniu i odpadł z rywalizacji.

Po starcie prowadził Stuart Middleton przed Reinhardem Koflerem i Milanem Dontje. Gosia Rdest ruszająca z 7 pola, spadła na P9. Gottfried Pilz (8 pole) został obrócony przez Audi Patricka Zampariniego na Surtees Bend. Wypadły z toru Ginetta Mike'a Newboulda i Chevrolet Wolfa Nathana. Do akcji ruszył Safety Car.

Wyścig wznowiono po 6 okrążeniu. BMW Gwenaëla Delomiera ugrzęzło w żwirze na Paddock Hill Bend, uderzone przez McLarena Davida Pattisona (9). BMW Luiza Flossa również zagrzebało się w żwirze (11). Ponownie wysłano na tor samochód bezpieczeństwa. Pierwsza trójka zaliczyła pit stop.

Gosia Rdest awansowała na czwarte miejsce - i po 14 okrążeniu wykonała zmianę z Cédric'kiem Freiburghausem. Po restarcie (16) Szwajcar znalazł się na 22 pozycji. Liderował Will Tregurtha - przed Nicolajem Møller Madsenem i Maxem Koeboltem.

Laura Kraihamer ostro walczyła o czwarte miejsce z Ricardo van der Ende. Austriaczka wyrzuciła McLarena z toru na Hawthorn Hill. Samochód van der Ende zawiesił się na barierze z opon. Jeszcze raz interweniował Safety Car. Kraihamer została ukarana 20 sekundami. Gdy zaliczono 75 procent dystansu, na 11.46 przed końcem ukazała się czerwona flaga.

- Kolejkę stłuczek rozpoczął mój zmiennik już na pierwszym okrążeniu. Auto zostało rozbite - powiedział Autoklubowi Maciej Dreszer. -  Potem kilka razy wyjeżdżał safety car i ostatecznie czerwona flaga zakończyła wyścig. Nie usiadłem nawet za kierownicą. Teraz z niecierpliwością czekam na drugi wyścig, w którym ja startuję jako pierwszy. Ciekawe spostrzeżenie z trybun. Kibiców na trybunach było mało, większość oglądała wyścig z tzw. Zielonej Trybuny, wzniesienia przy nitce toru, na którym kibice siedząc w autach oglądali wyścig - jak w amerykańskim letnim kinie na wolnym powietrzu. Trzymajcie za mnie kciuki na drugim wyścigu.

Maciej Dreszer

WYŚCIG 2 (21 okrążeń)
1. William Tregurtha/Stuart Middleton (GB) Ginetta G55 GT4
2. Milan Dontje/Nicolaj Møller Madsen (NL/DK) Audi R8 LMS GT4 +0,346
3. Simon Knap/Max Koebolt (NL) BMW M4 GT4 +1,596
4. Mark van der Aa/Ken Bogaerts (NL) BMW M4 GT4 +5,455
5. Akhil Rabindra/Stéphane Lemeret (IND/F) BMW M4 GT4 +7,157
6. Dennis Strandberg/Jan Jønck (S/DK) Aston Martin Vantage GT4 +8,059
7. Bas Schouten/Ward Sluys (NL/B) Mercedes-AMG GT4 +8,813
8. Stéphane Tribaudini/Pierre-Alexandre Jean (F) Ginetta G55 GT4 +10,151
9. Eike Angermayr/Stéphane Kox (A/NL) KTM X-Bow GT4 +10,922
10. Giuseppe Ghezzi/Alessandro Giovanelli (I) Porsche 911 GT4 +13,051
...
20. Gosia Rdest/Cédric Freiburghaus (PL/CH) Audi R8 LMS GT4 +22,979

Podium Pro-Am