Gościnny start Ogiera w DTM

wto, 7 sierpnia 2018 godz. 14:23:02 skomentuj wyścigi

Sebastien Ogier przesiądzie się z samochodu rajdowego za kierownicę Mercedesa AMG C 63 DTM.

Francuz zaliczy gościnny występ w przedostatniej w tym roku rundzie serii DTM. Zawody odbędą się na torze w Spielbergu w dniach 21-23 września.

- To bardzo ekscytujące doświadczenie - powiedział Ogier. - DTM to dla mnie zupełnie coś nowego, ale staram się uczyć jak najwięcej z każdym okrążeniem. Widzę w tym okazję do poszerzenia horyzontów wyścigowych i zdobycia większego doświadczenia. Do tej pory nie jeździłem zbyt dużo na torach wyścigowych, tylko kilka razy w samochodzie GT. DTM jest szybsze.

- Oczywiście nie można oczekiwać, że będę konkurencyjny. Spodziewam się trudnego weekendu w Spielbergu, gdzie moim celem będzie dotrzymanie kroku innym kierowcom – dodał.

Ogier jest trzecią międzynarodową gwiazdą, która zaliczy w tym roku gościnny występ w DTM. Mattias Ekstrom, który zakończył już starty w tej serii, wziął jeszcze udział w rundzie otwarcia na Hockenheim. Na Misano w dniach 24-26 sierpnia pojawi się Alessandro Zanardi.

Ogier już poznał samochód DTM. Na torze Zaandvoort zaliczył trzy pokazowe okrążenia, jeżdżąc z żoną - Andreą Kaiser. W tym tygodniu testuje we Włoszech na torze Vallelunga.