Gorące dni na Torze Poznań

śro, 13 czerwca 2018 godz. 17:45:18 skomentuj wyścigi
Tagi: tor poznań

fot. KIA Platinum Cup/Dominik Kalamus

To będą gorące dni na Torze "Poznań". Z udziałem ponad 140 kierowców w dniach 15-17 czerwca odbędą się: 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. runda Endurance FIA CEZ, 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 3. runda wyścigowych mistrzostw Polski KIA Platinum Cup, 5. i 6. runda mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 3. i 4. runda mistrzostw Polski Super S Cup, 3. runda mistrzostw Polski Hour Race oraz 3. runda Octavia Cup mistrzostw Republiki Czeskiej.
 
Zapraszamy serdecznie kibiców wyścigów samochodowych, przez trzy dni na Torze "Poznań" będzie się toczyła interesująca walka. W rywalizacji mistrzostwa FIA CEZ obok najlepszych polskich kierowców nie zabraknie także zawodników z sąsiednich krajów. Dodatkowo Czesi rozegrają na naszym torze rundę Octavia Cup mistrzostw swojego kraju. Do tej rywalizacji zgłosiło się 17 zawodników. Oczywiście ciekawa będzie walka także w mistrzostwach Polski. Tradycyjnie emocji nie zabraknie zarówno w klasie 318 Is Cup PL, jak również w nowej rywalizacji mini cooper Super S Cup oraz w KIA Platinum Cup. Pod koniec maja ponad 60 kierowców wzięło udział w rundzie rozegranej na litewskim torze Nemunas Ring. Chociaż ten obiekt okazał się trudny i bardzo wymagający, to nasi zawodnicy wracali z Litwy zadowoleni. Teraz czeka ich kolejna walka na Torze "Poznań" – powiedział Bartosz Bieliński, dyrektor rozpoczynających się zawodów, wiceprezes ds. sportu Automobilklubu Wielkopolski.

W nadchodzący weekend na poznańskim obiekcie nie zabraknie oczywiście zawodników, którzy walczyli o zwycięstwo w poprzednich rundach. W klasie Super S Cup (mini cooper) pojadą m.in.: Jakub Kojder, Przemysław Pluciński, Bartosz Alejski oraz Jacek Łukaszyk. W klasie 318 Is Cup PL do rywalizacji przystąpią m.in.: Bartosz Palusko, Jacek Cichopek, Paweł Malczak, Wojciech Smorawiński, Marcin Lempert i Karol Wyka.

Tradycyjnie dużych emocji nie zabraknie również w rywalizacji KIA Platinum Cup. Po dwóch rozegranych rundach liderem pozostaje Konrad Wróbel, który wygrał trzy z dotychczasowych wyścigów. Drugą pozycję zajmuje aktualny mistrz Polski Kamil Serafin, który traci do lidera 25 pkt. Z niewielką stratą do prowadzących kolejne miejsca zajmują: Filip Tokar, Dawid Borek, Lukas Keil, Nikodem Wierzbicki i Aleksander Olejniczak. Ostrej walki w rywalizacji KIA z pewnością nie zabraknie.

fot. KIA Platinum Cup/Dominik Kalamus