Dubaj 2017 - Finał w Dubaju

śro, 15 listopada 2017 godz. 08:36:14 skomentuj wyścigi

Attila Tassi i Jean-Karl Vernay

Trzeci sezon TCR International Series kończy się na Dubai Autodrome. Stefano Comini zachował teoretyczne szanse na trzecie mistrzostwo z rzędu, ale Szwajcar traci 42 punkty do prowadzącego Jean-Karla Vernaya - przy 55 punktach do zdobycia. Wygląda na to, że sprawa tytułu rozstrzygnie się pomiędzy Vernayem i Attilą Tassim. 18-latek z Budapesztu ma do nadrobienia 21 oczek. W gronie kandydatów do mistrzostwa pozostał również Roberto Colciago, oddalony o 46 punktów od lidera.

Po rundzie w Zhejiang Gianni Morbidelli otrzymał 20-kilogramowy balast. Jean-Karl Vernay musi założyć 10 kg ołowiu. Obydwa Golfy dociąża też 20 kg wyniakjące z BoP. W ramach zrównania osiągów, Hyundaie Gabriele Tarquiniego i Alaina Menu dociążono 40 kilogramami. Po wynikach w Zhejiang Tarquini będzie wiózł dodatkowe 10 kg balastu.

Roba Huffa zastąpi w Golfie Leopard Racing Gordon Shedden, trzykrotny mistrz BTCC. Zespół Tassiego, M1RA ściągnął na finał Josha Filesa. Dwukrotny mistrz TCR Germany otrzyma trzeciego Civic'ka, oznaczonego numerem 95. DG Sport Compétition posadzi do Astry Auréliena Comte, zwycięzcę TCR Europe Trophy. Kolegą Morbidellego w WestCoast Racing będzie Benjamin Leuchter, instruktor Volkswagena, który pięć razy wygrał klasę w wyścigach VLN na Pętli Północnej Nürburgringu.

W piątek zaplanowano dwa treningi i kwalifikacje. Wyścigi na dystansie 17 okrążeń rozpoczną się w sobotę o godz. 11.05 i 15.30 miejscowego czasu.