Ericsson porównał się z Penske

śro, 5 grudnia 2018 godz. 09:20:35 skomentuj wyścigi
Tagi: Ericsson, IndyCar

Marcus Ericsson | Fot. Twitter

Team Penske i Schmidt Peterson Motorsports mają za sobą dzień testów IndyCar na Sebring International Raceway. Debiutant w serii, Marcus Ericsson zaliczył ponad sto okrążeń porównując się z Josefem Newgardenem, Simonem Pagenaudem i Willem Powerem.

- Nigdy dotąd nie widziałem na żywo tych samochodów - powiedział Marcus Ericsson, który zaliczy cały sezon 2019 w Dallarze SPM oznaczonej numerem 7. - Fajnie było zobaczyć innych kierowców na torze. Samochód wygląda naprawdę fajnie. Oglądałem dużo filmów w internecie, żeby przygotować się na ten test. Porównanie z Penske jest dla mnie perfekcyjne.

Dzięki takim rzeczom znowu czuję, dlaczego zakochałem się w wyścigach. F1 zawsze pozostanie F1, ale na swój sposób jest trochę sztuczna. Tam wszystko robimy perfekcyjnie i to nie jest ściganie. Teraz odzyskuję pasję do wyścigów.

Jako kierowca, w tym samochodzie musisz pracować znacznie więcej niż w F1. Tam zawsze rozpoczynasz od perfekcyjnego ustawienia. Tutaj trzeba sobie radzić z takim ustawieniem, jakie masz, a potem je udoskonalić. Od kierowcy wymaga to większej pracy i to jest największa różnica.

Fot. twitter.com/Ericsson_Marcus