Most 2017 - Dyskwalifikacja Serafina i Litwinowicza

śro, 27 września 2017 godz. 10:02:08 skomentuj wyścigi

fot. KLR

Dopiero dzisiaj do organizatora Mistrzostw Polski KIA Picanto – KIA Motors Polska – dotarła decyzja GKSS w sprawie odwołania jednego z kierowców oraz oficjalne wyniki ostatniej rundy KIA LOTOS RACE na torze w czeskim Moście.

Od dzisiaj wiadomo, że z wygranej rundy na torze w czeskim Moście może cieszyć się Max Günther, a drugi wyścig wygrał Dawid Borek. Wszystko po dyskwalifikacji Kamila Serafina i Damiana Litwinowicza za niezgodności z regulaminem technicznym KIA LOTOS RACE stwierdzone w samochodach obydwu zawodników. Podczas kontroli technicznej po drugim wyścigu komisja techniczna KLR stwierdziła niezgodność z regulaminem technicznym KIA LOTOS RACE sprężyn w przednim zawieszeniu samochodu Dawida Litwinowicza i nieoryginalną szybę czołową w KIA Picanto Kamila Serafina. Decyzją czeskiego Zespołu Sędziów Sportowych obydwaj kierowcy zostali zdyskwalifikowani z drugiego wyścigu V rundy. Od decyzji sędziów przysługuje zawodnikom odwołanie, z którego postanowił skorzystać jedynie Kamil Serafin. Po wysłuchaniu wyjaśnień, które miało miejsce w ostatnią sobotę, GKSS przy PZM podtrzymała dziś decyzję czeskiego ZSS.

W związku z powyższym, zwycięzcą drugiego wyścigu na Autodromie Most został Dawid Borek, a podium uzupełnili Szymon Ładniak i Adrienn Vogel. Rundę w czeskim Moście zapisał na swoje konto Max Günther. Przed ostatnią rundą, która już w najbliższy weekend odbędzie się we Włoszech na torze Monza, w klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Kamil Serafin, który o tylko 9 punktów wyprzedza Jana Antoszewskiego i o 21 pkt. Nikodema Wierzbickiego.

fot. KLR