Drugi klasyk dla WTR

nie, 19 marca 2017 godz. 03:47:41 skomentuj wyścigi

Zwycięzcy 12H Daytona | Fot. IMSA

Po wygraniu 24 godzin Daytony, Wayne Taylor Racing triumfował również w drugim klasyku na Florydzie - 12 godzinach Sebring. Ricky Taylor, Jordan Taylor i debiutujący w mistrzostwach IMSA Alex Lynn pierwszy raz wpisali się na listę zwycięzców Twelve Hours of Sebring. Starszy z braci Taylorów minął metę 13 sekund przed João Barbosą z Action Express Racing. Kolega Barbosy z zespołu, Dane Cameron finiszował z dwoma okrążeniami straty.

Podobnie jak w Daytonie, Cadillaki z numerami 10 i 5 walczyły przez cały dystans. Decydujący manewr miał miejsce na mniej niż trzy godziny przed metą. Podczas dublowania Jordan Taylor wyprzedził Filipe Albuquerque, obejmując prowadzenie. 21 lat temu obecny szef WTR, Wayne Taylor jako kierowca ustrzelił dublet w 24 godzinach Daytony i 12H Sebring.

Za trzema Cadillakami i Orecą JDC-Miller Motorsports, w czołowej szóstce zmieściły się dwa pojazdy klasy Prototype Challenge. Triumfowali najszybsi w Rolex 24 - James French, Patricio O'Ward i Kyle Masson z Performance Tech Motorsports. Drugie miejsce w klasie przypadło Starworks Motorsport.

Najszybszy w GT Le Mans, zespół Corvette Racing 29 raz wygrał klasę w Sebring - jedenasty od 2001 roku, trzeci z rzędu. Jan Magnussen odniósł piąte zwycięstwo w wyścigu, jadący na ostatniej zmianie Antonio Garcia - trzecie. Wspierał ich Mike Rockenfeller. Ford musiał zadowolić się drugim miejscem. Joey Hand osiągnął metę ze stratą 4,453 sekundy. Na ostatnim okrążeniu James Calado odebrał trzecią lokatę Richardowi Westbrookowi.

W drugim starcie Mercedesów-AMG GT3 w IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Riley Motorsports Team AMG świętował zwycięstwo w GT Daytona. Jeroen Bleekemolem zmieniający się z Benem Keatingiem i Mario Farnbacherem, ukończył wyścig z przewagą 8,667 sekundy nad Alessandro Balzanem w Ferrari Scuderii Corsa. Na ostatnim kółku Tristan Vautier wprowadził na podium Mercedesa SunEnergy1 Racing.

Zwycięzcy 12H Sebring w GTLM | Fot. IMSA

65. MOBIL 1 TWELVE HOURS OF SEBRING
1. Ricky Taylor/Jordan Taylor/Alex Lynn (GB/USA/GB) Cadillac DPi-V.R 348 okr.
2. João Barbosa/Christian Fittipaldi/Filipe Albuquerque (P/BR/P) Cadillac DPi-V.R +13,614
3. Dane Cameron/Eric Curran/Mike Conway (USA/USA/GB) Cadillac DPi-V.R -2 okr.
4. Chris Miller/Stephen Simpson/Michaił Goichberg (USA/ZA/RUS) Oreca 07-Gibson -4 okr.
5. James French/Patricio O'Ward/Kyle Masson (USA/MEX/USA) Oreca FLM09 -10 okr. (1. PC)
6. Garett Grist/Maxwell Hanratty/Sean Rayhall (CDN/USA/USA) Oreca FLM09 -10 okr. (2. PC)
7. Antonio Garcia/Jan Magnussen/Mike Rockenfeller (E/DK/D) Corvette C7.R -14 okr. (1. GTLM)
8. Dirk Müller/Joey Hand/Sébastien Bourdais (D/USA/F) Ford GT -14 okr. (2. GTLM)
9. Toni Vilander/James Calado/Giancarlo Fisichella (FIN/GB/I) Ferrari 488 GTE -14 okr. (3. GTLM)
10. Ryan Briscoe/Richard Westbrook/Scott Dixon (AUS/GB/NZ) Ford GT -14 okr. (4. GTLM)

Zwycięzcy 12H Sebring w GTD | Fot. IMSA

Fot. IMSA