Dreszer w dół i w górę

nie, 16 lipca 2017 godz. 10:57:50 skomentuj wyścigi

Maciej Dreszer | Fot. NASCAR

Ukarany drive through, Maciej Dreszer przebił się z dwunastego na ósme miejsce w drugim wyścigu Elite 2 na Raceway Venray. Tarnowianin zajął czwartą lokatę w Rookie Cup. Brazylijczycy ustrzelili dublet na holenderskim owalu - Felipe Rabello minął metę przed Marconim Abreu.

Po starcie z ósmego pola Dreszer awansował na P6, a potem wyprzedził Marconiego Abreu i atakował czwartego - Thomasa Ferrando. Pojedynek przerwała kara dla polskiego kierowcy. Prowadzący Guillaume Dumarey wykonał obrót na początku 28 okrążenia. Wyjechał Safety Car. Restart nastąpił na 14 okrążeń przed metą. Jadący na drugim miejscu Ulysse Delsaux urwał tylny zderzak i został ściągnięty do depo.

- Kocham NASCAR - mówi Maciej Dreszer. - Dla kibiców byłem wczoraj i dzisiaj bohaterem toru. Ja i mój zespoł mamy już fan kluby w Anglii, Holandii i Niemczech. Kibice jeżdżą z nami na każdy wyścig. Wczoraj miałem najwolniejsze auto z czołówki. Toczylem walkę o każdą pozycję. Dzisiaj dostałem karę drive through za ostre wyprzedzanie. Potem wyprzedziłem kilkanaście aut, stałem się bohaterem toru ale podobno to było niedozwolone i mialem jechać na końcu. Nie rozumiem tego regulaminu. Szkoda. Nauka na przyszłość ;)

Maciej Dreszer

WYŚCIG 2 (50 okrążeń)
1. Felipe Rabello (BR) Chevrolet SS
2. Marconi Abreu (BR) Toyota Camry +0,603
3. Thomas Ferrando (F) Ford Mustang +3,359
4. Paul Guiod (F) Ford Mustang +4,041
5. Gil Linster (L) Chevrolet SS +5,007
6. Jerry de Weerdt (B) Ford Mustang +5,189
7. Meisam Taheri (IR) Chevrolet SS +9,242
8. Maciej Dreszer (PL) Chevrolet SS -1 okr. (4. Rookie)
9. Kenko Miura (J) Toyota Camry -1 okr.
10. Justin Kunz (D) Chevrolet SS -1 okr.

Maciej Dreszer

Fot. NASCAR Whelen Euro Series