Crutchlow powalczy o mistrzostwo?

pią, 18 stycznia 2019 godz. 06:46:03 skomentuj wyścigi

Cal Crutchlow | fot. LCR Honda

Szef LCR Honda - Lucio Cecchinello spodziewa się, że jego zawodnik – Cal Crutchlow, może włączyć się do walki o mistrzostwo MotoGP w 2020 roku.   

Crutchlow jest liderem LCR Honda od 2015 roku. Zeszłoroczne mistrzostwa zakończył na siódmym miejscu. Opuścił trzy ostatnie wyścigi z powodu kontuzji.

Ma również fabryczne wsparcie Hondy. Umowa z japońskim producentem jest ważna do końca 2020 roku.

Wg Cecchinello stać Cala na walkę o mistrzostwo w najbliższych dwóch latach. 33-latek musi jednak zachować większą pokorę, nie ryzykować tak dużo podczas wyścigów, zadowalając się punktami będącymi w zasięgu.

- Cal ściga się całym sercem – powiedział Cecchinello dla magazynu Autosport. – Nie można go zmusić, aby po prostu dojeżdżał do mety.

- Cal musi walczyć o zwycięstwo, to gość, przyzwyczajony do walki o wygrane, dlatego czasem podejmuje zbyt duże ryzyko podczas wyścigów. Mając zawodnika z takim temperamentem, można oczywiście prosić go o dotarcie jedynie do mety, ale oni mają swoje przekonania, własną duszę i nie można ich zmusić do bycia kimś innym.


- Ludzie, jak Cal, muszą popełniać błędy, aby poznać swoje limity i słabości. Wierzę, że stać go na walkę o mistrzostwo, może w 2020 roku.