Race of China 2017 - Chiny bez Monteiro

wto, 10 października 2017 godz. 17:19:03 skomentuj wyścigi

Tiago Monteiro | fot. FIA WTCC

Lider klasyfikacji kierowców FIA WTCC, Tiago Monteiro, nie weźmie udziału w zaplanowanej na ten weekend rundzie mistrzostw świata. Portugalczyk nadal nie jest w pełni sprawny po wypadku, który miał 6 września na torze w Barcelonie. Miejsce Monteiro w zespole Hondy zajmie Gabriele Tarquini.

- Jestem rozczarowany tym, że nie mogę wystartować w Chinach. Jako zespół ciężko pracowaliśmy, by wywalczyć mistrzowski tytuł i to ogromny wstrząs dla wszystkich. Niestety ludzie ciało jest, jakie jest. Mimo ogromnego wysiłku sztabu medycznego potrzebuję jeszcze trochę czasu. Skupiam się na powrocie w Motegi w przyszłym miesiącu - mówił Monteiro.

- Muszę podziękować Gabriele za zastąpienie mnie. To wielki przyjaciel i przez wiele lat był moim kolegą w zespole w WTCC. Nie ma nikogo innego, kogo chciałbym zobaczyć w aucie, by wesprzeć mnie w walce o tytuł - dodał.

- Miło mi powrócić do zespołu Hondy w ten weekend, ale wolałbym, by odbyło się to w szczęśliwszych okolicznościach. Tiago to fantastyczny kierowca, który zasługuje na miejsce na szczycie. Szkoda, że musi odpuścić ten weekend. Ja wykonam jak najlepszą pracę dla Tiago i zespołu. Mam nadzieję, że moje doświadczenie z lat 2014-15 oraz nowy tor pozwolą mi powalczyć o dobre wyniki - komentował Tarquini.

W klasyfikacji sezonu Monteiro ma 12 punktów przewagi nad Thedem Bjorkiem i 29 oczek przewagi nad Norbertem Micheliszem.