Bracia w Capturach

pią, 12 stycznia 2018 godz. 20:38:53 skomentuj wyścigi

Jean-Baptiste Dubourg | Fot. DA Racing

Bracia Jean-Baptiste i Andréa Dubourg ustrzelili dublet dla DA Racing w czwartej rundzie Trophée Andros na Circuit d'Isola 2000. Po dwunastym zwycięstwie w karierze JB Dubourg awansował na szóste miejsce w statystykach, zrównując się z Olivierem Panisem.

Starszy z braci wygrał Q1, przejeżdżając cztery okrążenia w 3.07,353. Młodszy, Andréa, który pauzował w poprzednich dwóch rundach (Capturem jeździli Nico Prost i Andreas Bakkerud), okazał się najszybszy w Q2 (3.09,722). Kolejne miejsca w kwalifikacjach zajęli Franck Lagorce, Evens Stievenart, Benoît Treluyer, Benjamin Rivière.

W sesji Super Pole Andréa Dubourg pokonał brata. Następne czasy uzyskali Lagorce, Treluyer i Stievenart. Jean-Baptiste Dubourg zdominował superfinał mijając metę 2,611 s przed Andréą Dubourgiem. Franck Lagorce stracił do zwycięzcy 3,806 s. Czwarty w wyścigu, Evens Stievenart awansował na trzecie miejsce w punktacji.

Lider mistrzostw w Elite, Eddy Benezet wygrał dzień stając na podium wraz z Louisem Gervosonem i Margot Laffite. Vincent Beltoise wyprzedził Auréliena Panisa i Louisa Gervosona w Trophée Andros Electrique. Tuż za podium znalazł się Dorian Boccolacci z GP3 Series. Debiutant na lodzie, Timo Scheider zajął siódmą lokatę.