Le Mans 24 Hours 2018 - Bourdais: Wspaniale było wrócić na Le Mans

pon, 18 czerwca 2018 godz. 10:45:59 skomentuj wyścigi
Tagi: motul, le mans

Sebastien Bourdais

Joey Hand, Sébastien Bourdais i Dirk Müller, kierowcy Forda nr68, którzy wygrali 24-godzinny wyścig Le Mans w 2016 roku, teraz musieli zadowolić się trzecim miejscem w klasie GTE Pro.

W początkowej fazie wyścigu walczyli jeszcze z Porsche 911 RSR nr 92. Potem jednak rywale, również z Porsche nr 91, zdołali im odskoczyć.

- Wspaniale było wrócić na Le Mans - powiedział Bourdais, który opuścił zeszłoroczny wyścig ze względu na kontuzję. - To był trudny wyścig, ale zmaksymalizowaliśmy wszystko jako zespół. Jestem dumny ze wszystkich w Ford Chip Ganassi Racing. Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i zajęliśmy trzecie miejsce.

- To był dobry dzień w biurze, tak bym to nazwał - stwierdził Müller. - Podium w Le Mans jest jak zwycięstwo, ponieważ to wyjątkowy wyścig. Wiem, trzecie miejsce, ale nadal się uśmiecham. Dla Forda GT zwycięstwo w 2016 roku i trzecie miejsce tym razem wiele znaczą. Nie mogę doczekać się powrotu w przyszłym roku i wskoczenia wyżej o dwa miejsca. To była świetna robota wszystkich chłopaków. Cieszę się, że zdobyli dobre punkty do WEC.

- Zmaksymalizowaliśmy nasz potencjał - powiedział Hand. - Zawsze pracujemy nad tym, abyśmy mieli dobry samochód wyścigowy. Żeby zwyciężyć trzeba mieć naprawdę dobre auto i takie mieliśmy. Kilka razy wpadliśmy za samochody bezpieczeństwa i to nam zaszkodziło. Byłem tu cztery razy i trzy razy na podium, więc jest całkiem fajnie.

Czwarte miejsce zajęła druga załoga zespołu: Harry Tincknell , Andy Priaulx i Tony Kanaan.