Bianchi - znane nazwisko

śro, 13 sierpnia 2008 godz. 07:52:59 skomentuj wyścigi

Fot. f3euroseries.com19-letni Jules Bianchi wygrał F3 Masters, drugi raz przeprowadzone na Zolder, wcześniej rozgrywane w Zandvoort. Kierowcy zespołu ART Grand Prix zajęli całe podium - faworyt Nico Hülkenberg finiszował 4,4 sekundy za Francuzem z Nicei, a trzecia lokata przypadła Jonowi Lancasterowi.

Hülkenberg, który zamierzał jako pierwszy odnieść zwycięstwo w dwóch kolejnych F3 Masters, sięgnął po pole position, na finiszu sesji wyprzedzając Bianchiego o 0,27 sekundy. Wyścig rozpoczęto na mokrym torze, potem nawierzchnia wysychała. Hülkenberg popsuł start, znalazł się za Bianchim i już go nie dogonił.

Renger van der Zande i Koudai Tsukakoshi zderzyli się przy próbie ominięcia wolno ruszającego z miejsca Hülkenberga. Holender kręcił się przed Japończykiem i uderzył w barierę. Dalsza część stawki została zablokowana. Z chaosu na pierwszym okrążeniu najbardziej skorzystali Jon Lancaster i Mika Mäki, przesuwając się na trzecie i czwarte miejsce. W kolizji ucierpiała Dallara Maxa Chiltona, najlepszego w kwalifikacjach z British F3 (5), posiadacza najszybszego okrążenia w wyścigu.

- Mój dziadek i wujek byli belgijskimi kierowcami wyścigowymi, a zatem zwycięstwo tutaj ma dla mnie szczególne znaczenie - powiedział Jules Bianchi. Czwarty zakręt Zolder Circuit to "Lucien Bianchi". Lucien urodzony we Włoszech, był bratem dziadka Julesa. Zaliczył 19 startów w F1 i wygrał Le Mans.

RTL GP MASTERS OF FORMULA 3 (28 okrążeń)