Basz trzeci w Pro

czw, 15 listopada 2018 godz. 16:50:10 skomentuj wyścigi
Tagi: Basz

Huracán Imperiale Racing | Fot. Imperiale Racing

Po szóstych miejscach w obydwu wolnych treningach w Vallelundze, Karol Basz i Vito Postiglione odnotowali progresję w kwalifikacjach łączonych klas Pro i Pro-Am podczas końcowej rundy Super Trofeo Europe. Liderzy punktacji w Pro rozpoczną wyścigi z piątego i czwartego pola - dwukrotnie trzeciego w Pro.

W Q1 górą był Giacomo Altoè, jedyny rywal polsko-włoskiej dwójki Imperiale Racing. Wicelider ze stratą 10 punktów, 20-letni Altoè okazał się szybszy o 0,162 sekundy od Jamesa Pulla, o 0,186 s od Emanuele Zonziniego. Vito Postiglione zajął piąte miejsce, za Lorisem Spinellim.

Drugą czasówkę wygrał Edoardo Liberati, który w finale światowym będzie zmiennikiem Andrzeja Lewandowskiego. 25-letni rzymianin pokonał Davida Zampieriego o 0,111 sekundy. Za Kelvinem Snoeksem (+0,304), na czwartej pozycji znalazł się Karol Basz (+0,417).