Basz przed debiutem w GT3

wto, 2 października 2018 godz. 19:10:32 skomentuj wyścigi
Tagi: Basz

Vito Postiglione i Karol Basz

Karol Basz w najbliższy weekend powróci do mistrzostw Włoch GT i zaliczy gościnny start w Imperiale Racing. Polak razem ze swoim tegorocznym zmiennikiem w Super Trofeo Europe, Vito Postiglione, będą się zmieniać na Monzy za kierownicą mocniejszego Lamborghini Huracána GT3. Start Basza jest możliwy dzięki zaproszeniu od zespołu Imperiale Racing i stanowi część przygotowań do kolejnego sezonu.

Weekend na Monzy rozpocznie się w piątek od sesji treningowych, które zaplanowano od 10.45 i od 14.45. Sobota będzie stała pod znakiem kwalifikacji, planowanych od 9.35 oraz pierwszego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 13.20. Drugi wyścig zostanie rozegrany w niedzielę od 14.00.

- Jestem zaszczycony, że ekipa Imperiale pokłada coraz większą wiarę w moje możliwości, a nasze rewelacyjne starty w Super Trofeo są dostrzegane przez coraz większe grono - powiedział Karol Basz. - Wraz z Vito ponownie pojawimy się na Monzy, jednak tym razem w szybszym Huracánie klasy GT3. Start jest częścią przygotowań do nadchodzącego sezonu i nie mogę się doczekać powrotu na obiekt w Parku Królewskim, zwłaszcza że podczas ostatniej wizyty mieliśmy świetne tempo. Program ekipy Imperiale koncentruje się na innych cyklach, więc start w Monzy jest czysto treningowy, bez żadnego ciśnienia na wynik. Oczywiście jednak jak zawsze damy z siebie wszystko, zwłaszcza że zmierzymy się z naszymi głównymi rywalami z Super Trofeo. Mam nadzieję, że aklimatyzacja w odrobinę innym Lamborghini przebiegnie sprawnie, a my znów wrócimy do domu z pucharami. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a także firmom Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipie Triton Racing oraz naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z telefonu od Ivano Pignattiego, który dał Karolowi okazję do powrotu do mistrzostw Włoch GT. To potwierdza, że podjęliśmy właściwą decyzje stawiając na Imperiale Racing, a także to, iż Karol świetnie spisuje się w Lamborghini Super Trofeo Europe. Monza dobrze pasuje pod styl jazdy naszego zawodnika, co jasno widać po zwycięstwie na początku tego roku. Dlatego też jesteśmy przekonani, że Basz będzie bardzo szybki podczas swojego debiutu za kierownicą samochodu GT3. To będzie ważne doświadczenie i jako zespół zrobimy wszystko, aby zakończyło się ono kolejnym świetnym wynikiem  – powiedzieli menedżerowie Karola, Giovanni Minardi i Alberto Tonti.