Audi kontynuuje program w DTM

śro, 29 sierpnia 2018 godz. 12:16:55 skomentuj wyścigi
Tagi: audi, dtm, formuła e

Formuła E

W sezonie 2018/2019 Audi będzie kontynuowało swoje starty w Formule E. Producent przedłuży również swoje fabryczne zaangażowanie w DTM na przyszły rok.

W minionych mistrzostwach FE, Audi było pierwszym niemieckim producentem w cyklu. Po czterech zwycięstwach i łącznie jedenastu wizytach na podium, Audi Sport ABT Schaeffler wygrał klasyfikację zespołową.

Ponadto Audi będzie nadal aktywnie uczestniczyło w DTM, gdzie od przyszłego roku pojawią się nowe, czterocylindrowe silniki turbo. Dodatkowo w życie wejdą przepisy Class One, które ujednolicą regulaminy DTM i Super GT, pozwalające na wystawianie samochodów w obydwóch mistrzostwach.

- Jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani do naszych obydwóch zobowiązań - powiedział szef Audi Motorsport, Dieter Gaas. - Po zwycięstwie w klasyfikacji zespołowej w Formule E, od pierwszego roku udowodniliśmy naszą wiedzę na temat e-mobilności. Oczywiście zamierzamy sprostać temu sukcesowi i zwyciężyć z wieloma nowymi rywalami.

- W DTM, dzięki przyszłościowym technologiom, takim, jak nowe silniki turbo, nadal widzimy duży potencjał. W odniesieniu do trzeciego producenta, mam wielkie zaufanie wobec Gerharda Bergera, że dołączy go do stawki najpóźniej do 2020 roku
– dodał.

Po sezonie 2018 z DTM żegna się Mercedes. Natomiast typuje się, że Aston Martin dołączy do stawki w 2020 roku.