Alonso w Cadillacu

wto, 27 listopada 2018 godz. 20:33:00 skomentuj wyścigi

Cadillac DPi V.-R | Fot. Wayne Taylor Racing

Wayne Taylor Racing zaangażował Fernando Alonso i Kamuiego Kobayashiego na Rolex 24 at Daytona (26-27 stycznia). Dwójka Toyoty z WEC dołączy do Jordana Taylora i Rengera van der Zande w obsadzie Cadillaca DPi-V.R z numerem 10. Sponsorskie wsparcie zapewni Konica Minolta.

Kobayashi zadebiutuje w WeatherTech SportsCar Championship. Dla Alonso będzie to drugi z rzędu start w 24 godzinach Daytony.

- Bardzo się cieszę z dołączenia do zespołu Konica Minolta Cadillac i Wayne Taylor Racing w Rolex 24 at Daytona - powiedział Fernando Alonso. - To bez wątpienia jeden z największych wyścigów w amerykańskim i światowym motorsporcie. Powrót do Stanów Zjednoczonych zawsze jest dla mnie czymś specjalnym. Atmosfera tworzona przez kibiców jest wyjątkowa i zapowiada się niesamowity weekend. Mam nadzieję, że powalczymy o zwycięstwo, a także liczę na frajdę i zamierzam sprawić radość kibicom. W tym roku, gdy debiutowałem w Daytonie, kłopoty z hamulcami przerwały nasze nadzieje na podium.

57 edycję wyścigu poprzedzą trzydniowe testy na Daytona International Speedway - Roar Before the Rolex 24 (4-6 stycznia).