Alonso: United musi popracować nad tempem Ligiera

pon, 8 stycznia 2018 godz. 10:59:23 skomentuj wyścigi

Fernando Alonso | fot. XPB

Fernando Alonso przyznaje, że United Autosports musi popracować nad tempem Ligiera JS P217, aby byli bardziej konkurencyjni podczas Daytona 24 Hours.

W testowych kwalifikacjach skład Phil Hanson/Lando Norris/Fernando Alonso zajął dwunaste miejsce, czwarte w LMP2. Wynik zapewnił Alonso uzyskując 1.37,515.

- Nadal zachodzą pewne zmiany, podobnie jest z osiągami samochodu - powiedział Alonso. - To dopiero początkowe dni, to tylko testy, ale musimy znaleźć lepsze tempo, abyśmy byli bardziej konkurencyjni, kiedy wrócimy na wyścig.

Alonso przekazał, że z jednym priorytetów na weekend podczas Roar Before The 24 było przyzwyczajenie się do współdzielenia samochodu z Lando Norrisem i Philem Hansonem. Przyznał, że trudno było z dopasowaniem całej pracy do sesji, które trwały od 45 minut do dwóch godzin.

- Ilość okrążeń nie była duża, ale to lepsze niż nic i czuję się lepiej przygotowany do wyścigu. To był dobry weekend, pracując z chłopakami, zespołem, kolegami z ekipy, wchodząc w ten nastrój dzielenia się wszystkim i przystosowywania się do kompromisów między nami. To był główny priorytet na ten weekend i to osiągnęliśmy.

- Prawdopodobnie największym zaskoczeniem był krótki czas spędzony w samochodzie. Sesje nie były zbyt długie, a auto dzieli się z innymi, więc traci się trochę czasu na zmianę kierowcy, inne ustawienia i kończy to się zaliczeniem tylko kilku kółek. To mogło być zaskoczeniem, tego zabrakło mi w ten weekend, ale to część rozgrywki, a podczas 24 godzin z pewnością przejedziemy wystarczająco dużo okrążeń - dodał.