Alonso poza strefą komfortu

wto, 2 stycznia 2018 godz. 08:12:14 skomentuj wyścigi

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso, który w barwach zespołu United Autosports, zaliczy 24-godzinny wyścig Daytona, przyznał, że starty w innych formach motorsportu sprawią, że staje się lepszym kierowcą.

- Powrót do ścigania się w Stanach Zjednoczonych daje prawdziwą przyjemność. W niespełna rok mam możliwość rywalizacji w dwóch legendarnych wyścigach, co bardzo cieszy mnie. Zawsze chciałem stawiać sobie wyzwania w innych dziedzinach motorsportu. Jest to potrzebne do rozwoju jako kierowca. Wyjście poza strefę komfortu poprzez start w 24-godzinnym wyścigu Daytona jest niesamowite. Z niecierpliwością czekam na rywalizację w barwach zespołu United Autosports - mówił Alonso dla motorsport.com.

- Podczas listopadowych testów w Hiszpanii wszyscy sprawili, że poczułem się mile widziany i zostałem częścią rodziny. Cieszę się, że spędzę więcej czasu z zespołem. Nie mogę doczekać się startu i jazdy po owalu. Przez ostatnie kilka dni oglądałem wyścigi na Daytonie, co jeszcze mocniej podsyciło chęć rywalizacji - dodał.

fot. McLaren