Alonso do Daytony

pon, 1 stycznia 2018 godz. 21:36:56 skomentuj wyścigi

Fernando Alonso | Fot. United Autosports

Fernando Alonso za trzy dni wyjedzie Ligierem United Autosports na Daytona International Speedway. As McLarena w F1 zaliczy Roar Before the Rolex 24 at Daytona (5-7 stycznia) - oficjalne testy przed 56. Rolex 24 at Daytona, pierwszą rundą IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Wyścig odbędzie się w terminie 27-28 stycznia.

Od piątku do niedzieli uczestnicy mistrzostw zaliczą siedem sesji testowych, a także kwalifikacje, których wyniki będą decydowały o przydziale boksów i stanowisk w depo. Pierwszy raz w programie Roar Before the Rolex 24 znalazł się wyścig - otwarcie IMSA Prototype Challenge Presented by Mazda.

W klasie Prototype zgłoszono na testy po dziesięć samochodów DPi i LMP2. W DPi zapowiedziano cztery Cadillaki, po dwie Acury, Nissany i Mazdy. Alonso będzie jeździł Ligierem JS P217 z numerem 32, mając jako zmienników Lando Norrisa i Phila Hansona.

Stawka GT Le Mans obejmuje po dwa Corvette C7.R, BMW M8 GTLM, Fordy GT i Porsche 911 RSR, jedno Ferrari 488 GTE. W klasie GT Daytona zgłoszono 21 samochodów.

Fot. United Autosports