Abt oskarża rywali o oszustwo

czw, 8 lutego 2018 godz. 17:05:17 skomentuj wyścigi
Tagi: abt, fe, formula e, audi

Daniel Abt | fot. twitter.com/Daniel_Abt

Daniel Abt, kierowca Audi w Formule E, oskarżył rywali o oszukiwanie w systemie głosowania Fanboost i mówi, że zwycięstwa niektórych kierowców to katastrofa. Fanboost jest przydzielany na podstawie głosowania kibiców poprzez oficjalną aplikację serii i twittera. Trzech kierowców może wykorzystać dodatkowe 100 kJ energii.

- Są kierowcy, którym udaje się oszukać system. Nie mówię tego, ponieważ przegrywam. Mówię to, bo o tym wiem. Ktoś mi o tym powiedział. Zdecydowanie coś jest nie tak. Przez cały czas przewodziliśmy w klasyfikacji [podczas głosowania w trakcie trwania wyścigu w Santiago-red.], ale nagle niektórzy kierowcy dostali mnóstwo głosów. Dziwne jest to, że wszystkie pochodziły z dwunastu chińskich miast. Muszą mieć tam niesamowitych fanów. Organizatorzy o tym wiedzą, ale nie mogę nic zrobić, ponieważ nie można tego udowodnić. To katastrofa, która denerwuje - mówił Abt w swoim videoblogu.

- Czuję się oszukany. Wiem, że gdyby było fair, za każdym razem wygrałbym głosowanie. Walczę o sprawiedliwe traktowanie - dodał.

Za głosowanie odpowiedzialna jest firma Telescope, która zarządza także m.in. systemami głosowań w programach American Idol, The Voice i Dancing With The Stars.

fot. twitter.com/Daniel_Abt